ЧЕМПІОН

164

Дмитро Підручний – перший в історії України чемпіон світу з біатлону серед чоловіків.

У житті Дмитра Підручного є два кохання. Перше – Ольга, друге – біатлон. З дружиною Дмитро познайомився, ще коли був юніором. Молоді люди разом займалися спортом, їздили на збори і мріяли про спортивні перемоги. Згодом вони побралися. Ольга залишилась вдома з дочкою берегти дім і підтримувати Дмитра перед змаганнями. А він поставив мету – стати першим.

Усе починалося з лижної бази «Авангард» у Тернопільській області. Ще хлопчиком Дмитро ходив сюди на тренування. Любов до зимового виду спорту прищепили йому батьки – спортсмени. А першим наставником з біатлону для нього став Олег Бунт.

Відтоді в «Авангарді» мало що змінилося. Обшарпана підлога, буржуйка і несплачені рахунки за електроенергію та газ. Сюди досі ходять діти тренуватися, а тренер Олег Бунт часто згадує Дмитра і, звісно, пишається тим, що колись став першим професійним наставником майбутнього чемпіона. Пригадує, той з дитинства був наполегливим, з характером, розумним хлопцем. А це, на думку Олега Бунта, важливо у спорті. Коли ж наставник зрозумів, що Дмитро переріс його спортивну базу, то сам відвів хлопця у сусіднє Підгорнє, де можливостей для тренування було набагато більше.

Другим для Дмитра тренером став Віктор Щур. Чоловік і досі працює на навчально-спортивній базі дитячо-юнацької спортивної школи з біатлону, що належить Тернопільському обласному ФСТ «Колос». Він – президент федерації біатлону Тернопільської області. Розповідає, на базі мало що змінилося з часів тренування тут Дмитра. Колись вона була непоганою: і сауна, і спортивні зали, і тренажери, простора зовнішня територія для тренування. Однак часи змінилися, – розказує Віктор, – а база аж з 90-х років – ні. 

Не поділяє захоплення оснащенням цієї бази і біатлоністка Анастасія Меркушина. Дівчина розповідає: коли показує фотографії зі спортивної школи за кордоном, то вони викликають в інших спортсменів чималий подив. Ті дивуються: як можна тренуватися за таких умов і, більше того, досягати гарних результатів? Настя упевнена: за умови реконструкції школа може стати привабливим тренувальним центром і не лише для вітчизняних спортсменів, а й для поляків, угорців, болгар, білорусів та інших. Адже має вдале географічне розташування і необхідний для тренувань рельєф.

Пам’ятають Дмитра і в загальноосвітній Острівській школі, де він здобував знання. Більше того, тепер у знаного спортсмена тут є своя дошка пошани. На ній фото його самого шкільних років, учителів. Діти часто на перервах юрмляться біля неї і розглядають свого знаменитого земляка. Вчителі кажуть, той з дитинства виявляв чималі математичні здібності, мав розвинуту логіку і щоразу був лідером на заняттях з фізкультури.  

Нині у Дмитра наставник – Юрай Санітра. Він – тренер чоловічої збірної з біатлону України. Каже, Дмитро дуже талановитий біатлоніст – наполегливий, серйозний, справжній чемпіон. 

Із Санітрою Дмитро досягнув свого головного успіху. Так, український спортсмен Дмитро Підручний вперше в історії українського біатлону у змаганнях чоловіків у березні цього року здобув золото в гонці переслідування на чемпіонаті світу у шведському Естерсунді.

Дмитро каже, після перемоги почувається зовсім інакше, більш впевнено. Але водночас став більш вимогливим до себе. Він і далі продовжує тренування. Каже, йому подобається змагатися з найкращими, брати нову висоту, досягати колись неможливого. Сподівається, біатлон принесе йому успіх і надалі. А ще він мріє про великий будинок для своєї сім’ї, щоб там було достатньо місця, зокрема, і для його нагород, які українському біатлоністу вже нікуди складати.