Джазова родина

31

ДЖАЗОВА РОДИНА ЖУРБА
У цьому будинку рідко панує тиша. Їхнє життя – це музика, все рухається в ритмі джазу і ніхто не знає, яким буде наступний акорд. Родина Журби – це чотири професійних музиканти, що заснували власну школу і навчають музики як дітей, так і дорослих, що закохані у хитросплетіння джазових мелодій.
Іще недавно Яна й Володимир Журба викладали у школі джазового естрадного мистецтва. Однак працювати за наймом родині вдавалося з труднощами: не подобались умови, рамки, зарплати. Тоді вони вирішили піти і заснувати власну майстерню. Учителювати стали самі Яна та Володимир та їхні вже дорослі діти Надія й Антон. Вони всі практикуючі музиканти, за їхніми плечима багато концертів, утім, їм подобається навчати джазу. Вони розробили власну методику, видали підручники. І тепер радо передають знання тим, кому від 2 до 40 років.
Їхні заняття відбуваються у вільній формі. Головне, кажуть Яна й Володимир, – закохати учня у джаз, допомогти віднайти потрібні мелодії в серці і побороти страх перед імпровізацією. У музикантів чимало учнів. Хтось із них мріє стати професійним джазменом, інші приходять відпочити після важкого робочого дня. Для малих дітей у Яни й Володимира є спеціальна програма. Діти, які ще не вміють добре говорити, у школі Журби опановують техніку скет. Колись її використовували Елла Фіцжеральд, Луїс Армстронг. Нині так співати навчають маленьких киян.
Уже мають власних учнів Антон і Надія. Вони молоді музиканти. Батьки кажуть, що ніколи не штовхали дітей до музичної кар’єри, але ті самі не встояли перед чарівними ритмами джазу. Нині родина експериментує. У планах сім’ї виконання українських народних пісень у джазовій обробці.
Усі четверо кажуть, що неймовірно щасливі. Адже музику на землі, за їхнім переконанням, залишив сам Бог, аби й люди почувалися бодай іноді, як у раю.