Мухаммед Джафаров. Парфумер

41

МУХАММЕД ДЖАФАРОВ, ПАРФУМЕР
Алхімік, парфумер, той що знає про жінку більше, ніж вона сама. Світ запахів та їхніх відтінків вабив Мухаммеда з юного віку. Тоді він жив в Азербайджані. Юнак швидко вивчив усю існуючу палітру створених парфумерами штучних запахів і міг з абсолютною точністю, лише вловивши слабкий аромат з-під пустої пляшечки парфумів, розповісти, де продають подібні. Тоді ж він зацікавився тим, як роблять аромати, почав їх міксувати, створювати власні. Нарешті вирішив: час отримати диплом хіміка і зайнятися справою професійно.
2004 року Мухаммед поїхав в Арабські Емірати, щоб там стати справжнім парфумером.
Для навчання обрав факультет алхімії. Пригадує, йому було важко з кількох причин. По-перше, він не мав базової освіти хіміка, і багато речей, які його одногрупники вже колись вивчали на інших факультетах, знав лише з власної практики. Крім того, хлопець опинився в зовсім незнайомому світі, де панували інші закони, вихвалялися інші чесноти, діяли інші правила, що сформувалися в арабському середовищі.
Але Мухаммед займався улюбленою справою. Крок за кроком він наближався до своєї мети – стати справжнім парфумером і творити ексклюзивні запахи. У нього з’явилася керівниця на курсі, викладачка, що змогла розказати юнакові багато цікавих речей про світ запахів. Саме від неї він дізнався, що таке психологія парфумів. Тоді ж він почав працювати з оліями, димом, ефірами. Наставниця навчила юнака дивитися на парфуми як на продовження і навіть частину конкретної жінки, з її думками, вподобаннями,
захопленнями, емоціями, життєвим досвідом. Мухаммед став робити індивідуальні парфуми для конкретних жінок, що підкреслювали їхню особистість.
Каже, за двадцять років число клієнток – мільйони, вони різні за національністю, світоглядом, зовнішністю, характером, статусом, силою. Але деяких жінок Мухаммед став виділяти – українок. Каже, вони багатогранні як ніхто інший. Адже одна українка – і матір, і дружина, і спеціаліст, і творча особистість, і королева, і просто красуня. А ще, як каже парфумер, вона трохи божевільна, але не в медичному значенні слова, йдеться про емоційну сферу. Адже будь-яка подія проходить через її серце, болить їй, зачіпає найглибші струни і піднімає на поверхню справжній океан.
Мухаммеду подобається створювати парфуми для українок. А сама Україна, де він нині живе і працює, продовжує дивувати його своїми ароматами, різнотрав’ям, квітами, фруктовими, ягідними відтінками. Каже, 90% усіх відомих нині інгредієнтів для парфумів можна знайти в Україні. Це багата земля, яка ще приховує в собі чимало талантів.
А чоловікам Мухаммед радить звернути увагу на трояндові парфуми. Алхімік, знавець ароматів підказує: це не жіночі, а чоловічі пахощі.